Sponzoři byli nejštědřejší: „Věnovali městu přes tři čtvrtě milionu korun,“ pochlubila se místostarostka Hlávková. Páteční program měl bezpochyby největší návštěvnost. Náměstí i přilehlé ulice města připomínaly spíše ruch známého letoviska. Všude postávaly hlaholící a viditelně dobře se bavící skupinky, mezi nimi se neustále sem a tam proplétal pestrý dav dalších lidí. Z nesčetných stánků s rozmanitými dobrotami i pouťovými lákadly do prostoru zalétaly útržky muziky. Místa ve velkém stanu v centru byla beznadějně obsazená, diskutovalo a hodovalo se i na lavicích kolem kašny a v hledišti před velkou scénou.

Zatímco odpolední programový blok i letos s úspěchem zahájily spojené orchestry ZUŠ Rokycany a DK Hrádek s mažoretkami, podvečer patřil se zájmem sledovaným vystoupením pěveckých sborů škol a tanečnímu vystoupení T.C.O. Po nich to ve tvrdším stylu roztočila skupina Katr a pak Semtex dostal posluchače do varu a skandovaného vytleskávání. Rockový náboj přidal Barbus a taneční um Torza ve finále večera zazářil naplno.

Jako světlušky se v davu míhala mládež s blikajícími rohy, přívěsky či světelnými tyčkami a dav valící se na naměstí stále houstl s blížící se 22. hodinou a vidinou ohňostroje. Pořadatelé měli co dělat, aby mezi svištícími skupinkami cyklistů na trase GP Borgers uhlídali hromadící se dav. Výstřel s posledním úderem věžních hodin přiměl k rychlému odletu ptáky a předznamenal ohnivé divadlo na obloze. Na ztemnělém náměstí dav ztichl, aby s koncem představení propukl v obrovský aplaus. „Jen toho alkoholu bylo mezi mladými víc než je zdrávo,“ nechali se během noci slyšet zdravotníci.

Slunečná sobota

Masarykovo náměstí zaplnila znovu. Tentokrát už umělci vystupovali na dvou scénách, takže diváci si mohli vybrat. Folklór v podání Sluníčka a Rokytičky střídala cimbálovka J. Gini, na písničku s nimi se dala zlákat už i dlouho se odmlčivší Věra Bílá. Mezi tím se náměstím krásně nesly hlasy pěveckého sboru Da Capo ze ZUŠ, gymnazistů i Cantate. Chybět nemohla taneční skupina Disco Klub Team, svými zpěváky a tanečníky se zviditelnila také diakonie. Zaujala módní přehlídka a střední a starší generaci zase do hlediště zlákal Švejk band se starými písničkami.

Souběžně s touto produkcí startoval i Běh Terryho Foxe, kterého se zúčastnilo 168 běžců a cyklistů. „Vybrali jsme na konto boje s rakovinou přes deset tisíc,“ nechal se slyšet moderátor František Vaško. S přibývajícím časem menu gradovalo. The Spiders byli opět skvělí a večerní finále patřilo slovenské skupině No Name. Pořadatelé nyní sečtou náklady. Případný zisk jde do pokladny Sdružení pro obnovu památek.

Související zprávy:

V Rokycanech vyhrál Mancebo