„Byl jsem mile překvapený a rád. Takových akcí po republice zrovna moc nenajdete. Chtěl jsem se čtvrtečního koncertu zúčastnit, ale nakonec jsem dal lístky dětem. Synovi, který zrovna slaví osmnáctiny, a dceři, aby se zbavila denních starostí,“ sdělil nám výherce.

„Koncert byl úžasný, ale cesta nás schvátila,“ shodli se sourozenci. „To se pořadatelům vymklo z rukou. Po čtyřicetiminutové chůzi v davu od metra jsme lidským koridorem postupovali dvě a půl hodiny, než jsme dorazili na své místo,“ vysvětlovala Lucie.

„Seděli jsme přímo v úrovni jejích očí, jenže dost daleko, a tím litovali, že nemáme dalekohled. I když na velkoplošných obrazovkách byly detaily, co jsme z dálky nepostřehli, patrné. Svým místem jsme na tom byli ale skoro stejně jako ti, co dali za lístky osm tisíc,“ vyprávěl Erik.

Doprovodná show zapůsobila na oba. „To se asi hned tak nezažije. Všechno bylo propracované a skloubené do nejmenší podrobnosti,“ shodli se. „Navíc každou její písničku provázela vlastně jiná scéna. Zpívala v autě, na trůnu…, a těch převleků! Je k nepochopení, jak to tak rychle mohla zvládnout. Trochu se setmělo a už byla v novém a jinde,“ obdivovala Lucie.

Trochu rozpačití byli však z překvapení, které Madonna slibovala pro Čechy. „Jednalo se o blok laděný na romskou notu. I její písničky tak vyzněly a pak si pozvala perfektní muzikanty. Mně osobně se to líbilo, ale lidi i odcházeli. Nevím, jestli kvůli tomu pohotově, anebo plánovitě, ale každopádně potom Madonna vytáhla své staré hity, aby zase dav rozpohybovala,“ líčil Erik. Dodal, že ho zaujala také pocta zpěvačky, nedávno zemřelému Jacksonovi, coby králi popu.

„Pokud šlo o propojení pohybu, tance a zpěvu, to by jiný neutáhl. V jejím věku je to obdivuhodné. Celek byl opravdu silným zážitkem,“ uzavřela Lucie.