VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola v Čechově ulici se změnila v čertí

Rokycany – Devítiletku v Čechově ulici zaplnili včera, 3. prosince,samí čerti, andělé a svatí Mikulášové. Převahu ale měli přece jenom pekelníci. Vždyť celé školské zařízení se změnilo v čertí školu.

4.12.2010
SDÍLEJ:

Prvňáčci ze všech tří prvních tříd rokycanské ZŠ Čechova ulice se změnili v čertíky. Byli mezi nimi i Štěpán Dolejš, Pavla Mazancová, Jakub Mužík, Jan Moulis, Denisa Gaborová, Dan Blažek, Eva Šanderová, David Hubert a Šárka Špilarová. Foto: Deník/ Božena Šopejstalová

Nejvíce si toho užívali nejmladší, kteří zvláštní vyučování absolvovali už od středy. Starší pak jen včera. „Před Mikulášem se moc učit nedá, děti jsou myšlenkami jinde,“ konstatoval zástupce ředitele Tomáš Zeithaml. „Zvláštností výuky se to ale dost zachraňuje,“ dodala jeho kolegyně Jana Borková.
 Nejvíc dění prožívali prváčci. Ačkoli sami byli přistrojení jako čertíci, a výjimkou nebyly ani třídní učitelky, jakmile mezi ně zavítali velcí strašidelní čerti, ztichli a slibovali. „Určitě se polepším,“ přísahal Míša Vlček a slzičky měl na krajíčku. „Když oni byli takoví opravdoví…!“ vysvětloval potom. V slzavé a slibující údolí se změnila i Pavla Jedličková. „Já vím, že jsou to převlečení deváťáci, ale přece jen jsem raději byla hodná,“ dodala slečna.

Nejlepší byl stejně Mikuláš,“ mínil Tomáš Baumer. Ten totiž spolu s anděly malým naděloval sladkosti a plyšáčky. „Byli lepší než ti čerti. Těch jsem se trochu bála. Vypadali strašidelně, ale nestrašili nás,“ dodala Šárka Špilarová.

V rámci projektu Čertí škola se kluci a děvčátka ve středu vypravili i do divadla, stylově na představení S čerty je legrace. Potom se dvě hodiny učili ve vlastní čertí škole. Také ve čtvrtek a pátek prolínala zvláštní forma výuky všemi předměty, včetně tělocviku. „Aby děti měly důkaz řádného proškolení, učení zvládaly za pomoci zvláštních pracovních listů plných čertí tematiky a nakonec si z nich vytvoří svoji vlastní čertí knihu,“ informovala učitelka Eva Rothová. „I když je to pro ně forma hry, aniž si to uvědomují, učí se skoro intenzivněji než normálně,“ usmívala se další třídní prváčků Radka Valachová. „Třídy jsme na základě pohádek a představ dětí náležitě přizdobili jako peklo,“ dodala třetí z třídních Laďka Veselá. „Na konci vyučování v nich každý obdrží své čertí vysvědčení,“ uvedla.

Autor: Božena Šopejstalová

4.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení