VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Slunce bude odměřovat Bušovickým čas

Rokycansko - Kováři speciálně zhotovené zařízení, kde údaj o ´odtikávání´dne bude ukazovat sluníčko, doplní lokalitu Kytín.

31.12.2010
SDÍLEJ:

Malebné sluneční hodiny zhotovené z kovu, které zútulní odpočinkovou lokalitu Kytín nacházející se na pomezí mezi obcemi Bušovice a Smědčice, starostovi Bušovic Pavlu Čechurovi na snímku předávají kováři Jiří Štrunc a Miloš Havel ze Smědčic. Foto: Redakce

Kytín, místo mezi oběma obcemi, které se stalo vyhledávanou odpočinkovou lokalitou nejen pro místní, ale i řadu cyklistů a dalších výletníků, získá novou dominantu. Po posezeních s převládajícími dřevěnými prvky, shluky balvanů i vysazenými dřevinami přibudou sluneční hodiny. Jedná se o umělecké dílo kovářů Jiřího Štrunce a Miloše Havla ze Smědčic.

„Vlastní hodiny představují otočnou zeměkouli, ciferník je z nerez plechu a číslice na něm jsou pozlacené,“ sdělili tvůrci. Zajímavá časomíra už je hotová a čeká jen na transport, aby mohla začít ukazovat plynutí nového roku. „Lokalita je na umístění výkovku připravená, ale osazení slunečních hodin chceme za lepšího počasí spojit s malou slavností,“ sdělil starosta Bušovic Pavel Čechura. Půjde o setkání obyvatel sloučeného celku obce – tedy i Střapole a Sedlecka – se Smědčickými, zváni jsou též další. Hodiny byly zhotovené za sdružené prostředky obou míst a podnikatelů. „Součástí akce bude kulturní program, včetně besedy na téma pohled do vesmíru a měření času. Obojí se odrazí také v baletním vystoupení. Nouze nebude ani o hudbu a na své si přijdou rovněž děti,“ informoval ´du– chovní´ otec záměru Čechura.

Autor: Božena Šopejstalová

31.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Bývalý policista Karel Suchý je nevinný

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení