Velkoryse laděná akce trvá celý den a jejich součástí bude po třinácté hodině přestřižení pásky u nově zrekonstruované terasy zámku. Hejtman Milan Chovanec se zpěvačkou Helenou Vondráčkovou navíc symbolicky poklepou na základní kámen nového pavilonu.

Vezměme to ale podle časového harmonogramu. Od deseti hodin bude areál zpřístupněn pro veřejnost. Dopoledne koncertuje kapela 35. pěšího puku z Plzně a vystoupí profesionální hasiči i vojáci s ukázkami techniky. Ti nejmenší absolvují soutěže v parku. Chybět nebude výstava v sídle úřadu ani polední mše svatá.

„Oficiální zahájení plánujeme na třináctou hodinu a poprvé se bude hovořit o nové budově v prostorách domova. Původně se mělo stavět v sousedních Kozojedech, ale podařilo se nám dohodnout s vedením kraje na změně. Je to ekonomicky výhodné,“ uve– dl ředitel DSS Petr Kounovský.
Odpoledne se v Liblíně vystřídá několik hudebních těles. Zamíří sem rokycanské mažoretky, policisté, šermíři a lákadlem jsou farmářské trhy. Od dvaceti hodin patří nádvoří ochotníkům z Radnic. Přivezou slavnou hru Lucerna od Aloise Jiráska. Tečku obstará ve dvaadvacet hodin ohnivá šou seskupení Convictus.