Největšího zájmu z řad příchozích se těšila třeba nově zrekonstruovaná Věžka Praga V3S nebo už zmiňovaný trolejbus. Ten dříve sloužil jako včelín v Labuti na Tachovsku. Před úplným zchátráním ho zachránili právě členové Škoda - BUS klub Plzeň. Oblíbenými se staly rovněž projížďky obcí. „Na okružní linku jsme nasadili například vloni opravenou Karosu B 731 nebo nízkopodlažní autobus Škoda 21 AB, který jezdil pouze v Plzni, Ostravě a Mladé Boleslavi. Třeba pro pražské návštěvníky to bylo úplně neznámé vozidlo," sdělil za plzeňský klub Michal Kouba. „Z prohlídky jsme opravdu nadšení. Pojali jsme návštěvu muzea jako rodinný výlet. Vůbec jsme nevěděli, že je ve Strašicích ještě posvícení, takže si každý z nás přišel na své," nešetřila chválou Milada Levorová. Zároveň Deníku prozradila, že by se na tohle zajímavé místo co nejdříve chtěli znovu podívat.

Vedení muzea dopravy se snaží každý rok pro návštěvníky připravit nějakou novinku, kvůli níž by měli důvod se sem vracet. Do budoucna se určitě tahákem stane autobus Škoda 706 RTO, jenž kdysi sloužil jako armádní transfúzní stanice. Do generální opravy se nadšenci pustili už v roce 2007.

Ačkoliv lze u exponátů poměrně lehce určit jejich stáří, hodnota je už odhadnutelná hůře. „Opravdu se to těžko posuzuje. Všech kousků si velmi ceníme, protože jsme do nich investovali mnoho práce i času," uzavřel Kouba.

Pokud budete chtít strašické muzeum navštívit ještě letos, poslední příležitost máte o víkendu 22. a 23. září.