Do v pořadí patnáctého ročníku Týdnu knihoven se zapojily i některé rokycanské. Ode dneška lákají na pohádky, workshopy nebo přednášky.

„Dospělé určitě zaujme pondělní beseda s výživovou poradkyní Márii Holakovskou. V minulých letech jsme měli kuchařské klání. Doufám, že i letošní změna bude mít úspěch," sdělila Jana Frühaufová.

Organizátoři programu nezapomněli ani na seniory. Od pondělí do čtvrtka je zde připravený program Nebojte se internetu, v rámci něhož si mohou všichni zájemci přijít pro radu či se zlepšit ve svých současných schopnostech. Na své si přijdou i malí špunti. Mohou se těšit například na besedu s Terezou Meravou Jak se straší Stráchnivec, literární pásmo Povídání o Mumíncích nebo hudební pořad Od říkadla k písničce.

Důvod připojení k celorepublikové akci nám ozřejmila Frühaufová: „Chceme lidem ukázat, že v knihovně se pouze knížky nepůjčují a nevracejí, ale že se tady děje mnoho zajímavých akcí." Malým bonusem pro všechny uživatele je dočasná amnestie. Celý týden (do pátku) čtenáři nemusí platit poplatky za pozdě vrácené knihy.

Do projektu se však nezapojily pouze Rokycany. Nevšední program chystají také v Radnicích. Chlapci a děvčata z tamější základní školy si zkusí vytvořit svou vlastní knížku, a to ve výtvarné dílničce. Na místě je také možné zařídit si průkazku zdarma i pořídit si zajímavé dílo, které už knihovna vyřadila ze své evidence.

Nečinný nezůstane ani Hrádek, o jehož programu budeme informovat tento týden.