Rokycany - Moravské klavírní trio v sestavě Jana Ryšánková (klavír), Jiří Jahoda (housle), Miroslav Zicha (violoncello) se představí v pondělí od 19 hodin v sále ZUŠ Rokycany. Pokračuje zde cyklus Kruhu přátel hudby a na pořadu jsou skladby Dvořáka, Krále, Šostakoviče nebo Rimského – Korsakova.

Smědčice - Divadelní spolek Smečka ze Smědčic o sobě dává po nucené přestávce vědět. Zve domácí i přespolní návštěvníky na úterní představení Zkouška. Uskuteční se od 19.30 hodin v Obecním domě. Rezervace míst je možná na e-mailu divadlosmecka@seznam.cz.

Rokycansko - Den Země se sice oficiálně slaví 22. dubna, ale v Rokycanech, Zbiroze i Těškově si ho lze připomínat až do 27. května. Nadšenci z DDM Rokycany totiž přichystali pro veřejnost cestu Za hlasy zvířat. V okresním městě vede po modré turistické stezce v ulici K Borku a končí před Borkem. Na začátku turisté najdou QR kód a stáhnou si ho do chytrého mobilu zdarma pomocí aplikace Lesní svět. Na 13 zastaveních si pomocí čtečky naskenují příslušný QR kód a dozví se zajímavosti o našich volně žijících zvířatech. Navíc si poslechnou nahrávku jejich hlasu. Ve Zbiroze lze více zjistit v informačním centru a v Těškově na webových stránkách obce.

Muzikantské setkání v Rokycanech má za sebou dvacátý ročník.
FOTO, VIDEO: Rokycany obsadili dudáci, setkání se konalo už podvacáté