Hudební pozvánka v sousedních obcích je plánována na pátek. Postará se o ni Berounská šestka. O půl šesté pak začne v zámku Zbiroh první koncert, a to dívčího saxofonového orchestru ZUŠ Luhačovice a v 18 hodin se tamtěž sejdou sponzoři akce.

Hlavními koncertními dny budou sobota a neděle. Sobotní dění se celé uskuteční v proluce Masarykova náměstí. Ráno se začíná v deset a končí v poledne. Pokračuje se od půl druhé do 18 hodin. Už v 19 hodin ale koncert vystřídá hudební večer s tanečním orchestrm Styl
Čas od 10. do 11. nedělní je zadán pro pro zámeckým promenádní koncert, o který se postará ZUŠ Kyjov.

Odpolední hudební blok na náměstí začíná ve 13,30 a potrvá do 18 hodin, kdy všechny soubory společně Šohajem Václava Vačkáře festival završí.
Během koncertů se vystřídají orchestry ZUŠ Louny, Dačice, Luhačovice, Nový Bydžov, Kyjov, Big band ZUŠ Jaroměř, spojené orchestry ZUŠ Rokycany a KD Hrádek s mažoretkami, J.J. Band ZUŠ M. Podvalové z Prahy 9, dívčí saxofonový orchestr ZUŠ Lihačovice, Junior orchestr ze ZUŠ B. Smetany Plzeň a zbirožská umělecká škola v zastoupení Brass sextetu, pěveckého sboru a mažoretek. „Největším magnetem ale patrně opět bude vystoupení Hudby Hradní stráže a Policie ČR Praha,“ uvedla za organizační tým Sdružení Vačkářův Zbiroh Dagmar Ottová.

„Dali jsme festivalu hned do vínku záměr, který rozvíjíme,“ konstatoval vnuk Václava Vačkáře Martin, patřící k festivalovému týmu. „ Šlo nám o to hrát nejen tradiční valčíky, pochody a polky, ale vítáme i všechny jiné žánry, ať už jde o aranžmá filmové, jazzové, muzikálové, symfonické či popové hudby. Hudby, která odpovídá zájmům a cítění mladých posluchačů,“ sdělil.

Důkazem správného rozhodnutí a zadostiučiněním pro organizátory jsou podle nich orchestry mladých, které se ve Zbiroze prezentují s chutí a na velice dobré až výborné úrovni. Profesí japonolog Martin Vačkář poznamenal: „Když v Japonsku přijde řeč na Českou republiku, první, co její obyvatelé vysloví, je úcta k české muzice. V duchu si vždycky s úsměvem říkám: A to jste ještě nebyli ve Zbiroze!“ dodal hrdě.

Pořadatelům 15. ročníku Slavností české muziky Vačkářův Zbiroh dělá vrásky deštivé počasí. Do poslední chvíle doufají, že se umoudří, a sobotní i nedělní koncerty pod širým nebem – v proluce náměstí a také v neděli dopoledne před zámkem (více servisní strana) – se uskuteční. „Pořád ještě věřím, že na Vačkáře bude hezky,“ říká starosta města Jiří Pražský. Jsme ale připraveni i na nepříznivou variantu, pak by se slavnosti konaly v místním kině ve stejném rozsahu i čase a hudební večer v sokolovně,“ sdělil.

V souvislosti se slavnostmi jsou naplánovány i doprovodné akce: Výstava Sdružení výtvarníků ČR v městském muzeu, velké zasedací síni MěÚ Zbiroh a městské knihovně. Dále je to akce cykloturistů Vačkářův Zbiroh na kole a prodejní výstava dechových hudebních nástrojů.