Rokycany mají to štěstí, že díky organizátoru Janu Vimrovi se jedno ze zastavení muzikantské sešlosti uskuteční i v místní sokolovně. Zahájení zmíněné lahůdky, která bezesporu patří ke špičkovým událostem sezóny, je naplánované na 19. hodinu.

Perly jazzové muziky si
v úvodu pro publikum přichystaly mladé orchestry, ovšem se zvučnými jmény –  Big Band ZUŠ Rokycany a jejich kolegové – Tremolo z Třemošné. Jak zvládnou synkopy (tedy přízvuky tam, kde byste je nečekali) a další muzikantské parádičky, jež zmíněnému stylu dávají říz, se můžete přesvědčit už za pár hodin.

Novinkou je, že rokycanský band vystoupí se zpěvačkou Evou Královou. „Do repertoáru jsme zařadili osm skladeb a zaměříme se hlavně na krásnou swingovou muziku," uvedl vedoucí šéf  muzikantů  už zmíněný Vimr.

Třemošenští pod vedením Dalibora Bárty mají repertoár zhruba stejně dlouhý jako jejich kolegové. Specialitou orchestru ale je, že jazz 
v jejich podání není hlavní ´parketou´  dechových nástrojů, ale uplatní se i housle či akordeony, což dává produkci  zvláštní říz.

Třetím do party hudebních těles, na něž se lze těšit, budou  už zkušení matadoři – Big Band legendárního Felixe Slováčka, patřící ke špičce české swingové scény. Pod vedením svého šéfa, jenž je proslulým saxofonistou, se ale představí i další řada elitních hráčů, pravidelně vystupujících jako sólisté. Na světových jevištích jim tleskalo publikum mnoha zemí a spolupracují 
s nimi zpěváci slavných jmen. Dnes k nám zamíří rovnou 
z Francie a přivezou s sebou své dvorní zpěváky Felixe Slováčka mladšího a Martinu Bártovou. 

Bude jistě zajímavé posoudit, jakým směrem v porovnání s těmito stars posouvají jazz mladí Západočeši, pro něž je sdílení stejného pódia velikou výzvou. Můžete i poměřovat v rámci společného provedení jedné skladby, a sice závěrečné z programového  ´bloku´ Tremola, bude jí Amorada od Waldira de Azeveda.

Po skončení festivalového koncertu se hudbymilovné publikum může tóny sytit dál. V restauraci U Čápa bude ještě následovat after party.