Lékař z Březově na Sokolovsku se na jižní Moravě věnuje svému vinohradu, ale nemohl si nechat ujít prakiádu ve Svojkovicích. Navíc se zastavil v Holíči pro jediného zahraničního účastníka Viktora Ondrúše! „Máme tak díky kamarádovi ze Slovenska mezinárodní punc,“ pochvaloval si příjezd nadšenců do areálu koupaliště organizátor Jiří Lukeš. S kolegy instaloval terče, připravil olověné kuličky a urputné souboje s kdysi slavnou klukovskou zbraní mohly začít!

Prázdninové klání s přívlastkem brdské přilákalo čtyřicet nadšenců. Bylo mezi nimi několik žen a a po palbě do terčů následovaly ošidné sklopky. Počítačový servis fungoval bezchybně a rovněž občerstvovací úsek si počínal rychle, takže atmosféra byla skvělá. po pětihodinovém měření sil mohlo dojít na vyhlášení výsledků.

V kategorii mužů potvrdili svoji nadvládu Březovští. Zvítězil Pavel Rozmuš před Berkou a jedním z klanu Pekuniaků. mezi ženami zářila Monika Dachová, stříbro brala Mirka Pekuniaková a bronz putoval do Radnic zásluhou Košťálové.