Do druhého únorového dne mohly obce a města z Plzeňského kraje přihlašovat své webové stránky a stát se tak účastníky 13. ročníku soutěže Zlatý erb.

Po uzávěrce se v seznamu soutěžících nakonec objevilo 24 měst a obcí – jako poslední do něho přibyly Plzeň 3 a Kornatice. Z Rokycanska se letos o přízeň hlasujících uchází pět míst. V kategorii měst Rokycany a mezi obcemi Němčovice, Strašice, Zvíkovec i zmíněné Kornatice.

Ceny porota jako vždy rozdělí ve třech kategoriích – nejlepší webové stránky města, nejlepší webové stránky obce a nejlepší elektronická služba. Krajské kolo soutěže bylo oficiálně zahájeno včera. „V krajských kolech se hodnotí tzv. povinně zveřejňované informace, kvalita úřední desky podle správního řádu, rozsah zveřejněných dalších informací, názornost ovládání webu, navigace a přehlednost stránky, výtvarné zpracování a bezbariérová přístupnost. U elektronických služeb pak užitečnost a nápaditost,“ uvedl Václav Koudele, vedoucí Odboru informatiky plzeňského Krajského úřadu.

Na krajské kolo bude navazovat kolo celostátní, do něhož vítězové postoupí. „Cílem soutěže je podpořit modernizaci regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanům a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech, obcích a krajích České republiky,“ uvedla mluvčí Krajského úřadu Petra Jarošová.