Předchozí
1 z 5
Další

Pavel Jílek se upsal hasičině

V sále bušovické hospody pořádali tamní hasiči na sklonku minulého týdne ples. Náramně se jim povedl, protože dorazilo bezmála 300 návštěvníků, což je na dnešní dobu číslo úctyhodné. Chybět u toho nemohl velitel SDH Pavel Jílek v roli zodpovědného pokladníka. S kolegou Jiřím Rackem předali utržený obnos kolegům a konečně se mohli jít chvíli bavit.

V sále bušovické hospody pořádali tamní hasiči na sklonku minulého týdne ples. Náramně se jim povedl, protože dorazilo bezmála 300 návštěvníků, což je na dnešní dobu číslo úctyhodné. Chybět u toho nemohl velitel SDH Pavel Jílek v roli zodpovědného pokladn

Kromě toho byl Pavel Jílek jmenován velitelem SDH Bušovice. Což je další významná funkce, i když jen v ´dobrovolném´ sboru. Členové výjezdové jednotky tak mají nejlepší vzor, jak a kde se zlepšovat. Těší je pochopitelně zájem ze strany vedení obce, což se projevilo třeba před dvěma lety při rozšíření zbrojnice.

Kromě toho byl Pavel Jílek jmenován velitelem SDH Bušovice. Což je další významná funkce, i když jen v ´dobrovolném´ sboru. Členové výjezdové jednotky tak mají nejlepší vzor, jak a kde se zlepšovat. Těší je pochopitelně zájem ze strany vedení obce, což se

Pavel stál několik let i v čele Sokola Bušovice. pak ho vystřídal Radek Tomášek, ovšem ke sportu má stále blízko. Je věrným fanouškem fotbalistů Viktorie Plzeň a jeho dalším koníčkem je rybaření. Výpravy do švédských vod (jezdil na sever Evropy deset let) jsou při třech dětech nyní složité. "Ale rok 2022 už mám naplánovaný," rezolutně říká sympatický hasič.

Pavel stál několik let i v čele Sokola Bušovice. pak ho vystřídal Radek Tomášek, ovšem ke sportu má stále blízko. Je věrným fanouškem fotbalistů Viktorie Plzeň a jeho dalším koníčkem je rybaření. Výpravy do švédských vod (jezdil na sever Evropy deset let)

V současné době má dobrovolný 42 členů, z toho jsou tři ženy. Je řízen výborem a na jeho činnost dohlíží kontrolní a revizní rada. Akceschopná je výjezdová jednotka, kterou zřizuje obec Bušovice a která pomáhá i v sousedních Smědčicích.
K výcviku a k zásahu hasiči užívají moderní obleky, vysílačky, čerpadla, elektrocentrálu, celou řadu dalšího vybavení a dvě vozidla. Cisternové vozidlo Škoda CAS 25 a nákladní vozidlo Mercedes.

V současné době má dobrovolný  42 členů, z toho jsou tři ženy. Je řízen výborem a na jeho činnost dohlíží kontrolní a revizní rada. Akceschopná je výjezdová jednotka, kterou zřizuje obec Bušovice a která pomáhá i v sousedních Smědčicích.  K výcviku a k zá

Civilně je Pavel Jílek šéfem jedné ze směn Hasičského záchranného sboru Rokycany. Což znamená, že ve čtyřiadvacetihodinových směnách (vždy jednou za tři dny) bez ohledu na svátky či víkendu zajišťuje s kolegy výjezdy při mimořádných událostech. Patří k nim nejen požáry, ale také dopravní nehody, technické zásahy, atd. Důležitost takové činnosti se projevila například v minulých dnech při řádění orkánu Sabine.

Civilně je Pavel Jílek šéfem jedné ze směn Hasičského záchranného sboru Rokycany. Což znamená, že ve čtyřiadvacetihodinových směnách (vždy jednou za tři dny) bez ohledu na svátky či víkendu zajišťuje s kolegy výjezdy při mimořádných událostech. Patří k ni