VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROKYCANY

Na první pohled vás příjemně pohladí pohled na perfektně opravené, kdysi měšťanské domy, včetně majestátně vyhlížející radnice. Na jejich spojnici je pak umístěna barokní kašna. Dokonalý obrázek dokresluje gotický kostel Pany Marie Sněžné, hlídaný barokním mariánským sloupem. Díky relativně nedávno vystavěné dálnici zde dnes už není tak šedivo a hlučno. Zůstanete-li okamžik na rozlehlé ploše náměstí stát a budete pozorovat místní cvrkot běžící na plné obrátky, určitě vám neuniknou dvě věci: Ani toto centrum nebylo ušetřeno křížení s moderní, poněkud neohleduplnou architekturou.V Jeřabince neotevřou tři obory

Rokycany – Střední škola Rokycany, Jeřabinová ulice, neotevře příští školní rok tři maturitní obory, z toho jeden nástavbový dálkový.

Spolužáci z ulice Míru měli sraz

Rokycany – Přímo v učebnách rokycanské devítiletky v ulici Míru začal sobotní sraz absolventů této školy. Letošní pětašedesátníci se loučili v památném roce 1968! „A bylo to mimořádně už 15. června,“ připomněli tehdejší žáci.

Rokycanská agenda pasů je v pondělí zavřená

Rokycany – Úsek občanských průkazů, cestovních dokladů a evidence obyvatel je v sídle městského úřadu v pondělí 21. května mimo provoz.

FOTO: Rokycany vítaly nové občánky

Rokycany - Pepíček Pelc v maminčině náručí a tatínek při podpisu. Takové bylo zpravidla aranžmá květnového vítání nedávno narozených obyvatel Rokycan.

Rokycany se ode dneška stávají světovým unikátem

Rokycany – Muzeum paleo-biodiverzity se stává skutečností (paleontologie studuje vývoje života na Zemi na základě zkamenělin a biodiverzita – biologická rozmanitost organismů).

Starší dorost FC by ligu neodmítl

Rokycany - Rokycanští fotbalisté dominovali i v Sedlčanech, kde zvítězili 5:1.

Onko klub pomohl s výšlapem na Kotel

Rokycansko - Město Rokycany v rámci spolkové činnosti pomáhá mnoha subjektům. Jedním z nich je Onko klub a dámy se na oplátku zapojily do organizačního štábu Rokycanských pochodů, turistické akce, jejíž dominantou byla tentokrát rozhledna na Kotli.

Opilá řidička měnila kolo a opět bourala

Rokycany – O víkendu, krátce po sobotní třetí hodině ranní, v rokycanské Osecké ulici řidička ve vozidle Škoda Octavia nezvládla řízení a levým předním kolem najela na vyvýšený středový ostrůvek. Tím došlo k proražení přední pneumatiky.

FOTO: Stupno i Zbiroh drží poháry

Rokycansko – Mladí cyklisté z celého okresu se potkali v úterý ráno na nádvoří Střední školy Jeřabinová. Začínala zde soutěž BESIP 2018.

Rokycanští zůstali v šoku. Paní Eva nepřežila havárii

Rokycany – V okresním městě zavládl velký smutek. Život, který při pondělní tragické nehodě u Lhůty vyhasl, totiž patřil Evě z Rokycan.

Lesáci místo výsadby stromů sečou trávu

Rokycany – Do boje s trávou se zaměstnanci Lesů města Rokycan, které mají na starosti seče ve městě, teď zapojili naplno.

Opustili nás

Rokycansko - V minulém týdnu nás opustili další občané.

Rokycany nemají plavčíka

Rokycany – Koupaliště v Rokycanech se napouští.I když voda natékala pomalu, protože jí bylo v Klabavě málo, přibývá 24 hodin denně non stop a za několik málo dní bude koupaliště plné a bazén připravený pozvat plavce do venkovního areálu. Začátek sezony, naplánovaný na 20. května, je ale v ohrožení. Koupaliště stále nemá plavčíka.

Vedení nemocnice stávkovou pohotovost nechápe

Rokycany – Odboráři Rokycanské nemocnice (RN), a. s.,vyhlásili stávkovou pohotovost. Vadí jim, že nezdravotnický a administrativní personál nedostal přidáno stejně jako zdravotnický, jemuž vzrostly mzdy o 10 procent.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT