Jak na šatník podle Evy Pavlové:

| Video: Youtube

Barvy? Nebojí se být výrazná

Klidné a sympatické vystupování získalo Evě Pavlové u lidí kladné body ještě před prezidentskou volbou. S tím, jak se postupně zvyšoval zájem veřejnosti o možnou budoucí první dámu, rostl i tlak médií. Eva Pavlová se nikdy netajila tím, že jí přílišná pozornost není extra příjemná, ale nikdy se nesnížila k tomu, aby se o mediích vyjadřovala nelichotivě, nebo aby jim její tým bránil v práci. Svou novou roli vzala jako výzvu a vyrovnala se s ní.

O tom, že nová první dáma bude důstojná a reprezentativní, přesvědčila už při inauguraci. Na slavnostní akt oblékla komplet saka, sukně a peleríny ve výrazném fuchsiovém odstínu který korespondoval s význačnou událostí i s jejím typem.


Nahrává se anketa ...

Dala také najevo, že se nebojí barev a její oblečení nebude tmavé a usedlé. „Je osvěžující, že žena jejího věku sahá po barvách a nebojí se být výrazná,“ řekla tehdy Deníku návrhářka Štěpánka Pivcová, která byla autorkou modelu.

První dámy Československa a Česka:

Fotogalerie: První dámy Československa a Česka

Co Evě Pavlové sluší

Kdo Evu Pavlovou během roku sledoval, ví, že se v jejím šatníku velmi často objevuje modrá a růžová barva, a to v mnoha odstínech, že jí sluší i šaty s výraznými vzory a že si oblíbila šátky, šály a přehozy.

Eva Pavlová se objevuje v modelech řady českých návrhářek. Jsou mezi nimi například Štěpánka Pivcová, Beata Rajská, Jaroslava Procházková, Helena Bedrnová, Lenka Bernardes da Silva či Kateřina Geislerová.

Eva Pavlová své oblíbené šaty obléká opakovaně, ale mění doplňky. Například na prosincovou návštěvu Francie si oblékla světle modré šaty, které jsme na ní už viděli, a doplnila je světlým tvídový kabátkem.

Nepřehlédnutelná byla také v rudých šatech s pelerínkou, v nichž se v říjnu zúčastnila udělování státních vyznamenání.

Nejvýraznější vizitkou jejího vystupování byly zahraniční návštěvy a významné akce, kam doprovázela českého prezidenta. Svým outfitem zaujala například na korunovaci krále Karla III., nebo při první prezidentské zahraniční návštěvě, která směřovala na Slovensko. Českou republiku reprezentovala také ve Vilniusu na summitu NATO, nebo na setkání manželek prezidentů v Kyjevě.

Co se nelíbilo?

Ne s každým outfitem Eva Pavlová u veřejnosti uspěje. Úsměvné však je, že se média zpravidla neshodnou, což se stalo například u modrozelených šatů z dílny Blanky Matragi, v nichž první dáma vítala prezidentský pár z Mosambiku.

close Návštěvu prezidentského páru z Mosambiku Eva Pavlová přivítala v šatech barvě oceánu od návrhářky Blanky Matragi. Foto: Profimedia info Zdroj: Profimedia zoom_in Návštěvu prezidentského páru z Mosambiku Eva Pavlová přivítala v šatech barvě oceánu od návrhářky Blanky Matragi. Foto: Profimedia

Zatímco některým připadaly okouzlující, od jiných za ně dostala Eva Pavlová takzvaně pěknou nálož. 

Eva Pavlová: Sportovní styl je mi nejbližší

Není však těžké zaznamenat, že Eva Pavlová se nejlépe cítí v neformálním, ležérním nebo sportovním oblečení a že i v něm má šmrnc. Zaujala v džínách i džínových šatech, sluší jí jednoduchá trička, blůzky, úzké kalhoty, saka či kabátky. „Sportovní styl je mi nejbližší,“ přiznává první dáma.

V říjnu se Eva Pavlová s manželem Petrem zapojila do kampaně o prevenci rakoviny prsu:

Nesmiřitelní kritikové

Lidem, kteří stále těžce nesou zvolení Petra Pavla prezidentem, se však jeho žena zavděčí jen málokdy. Když Eva Pavlová poskytla rozhovor světově známému módnímu časopisu a objevila se na jeho titulní straně, její kritici se sešikovali a nenechali na ní nit suchou. Vyčetli jí nejen její někdejší členství v KSČ, ale i to, že se podle nich stará jen o svou vizáž a nedbá o charitu.

V té době však už manželka českého prezidenta připravovala nadační fond, který nedávno představila a který bude podporovat charitativní organizace a poskytovat pomoc v různých oblastech.

„Mým cílem je posilovat rodinné hodnoty, podporovat samoživitele, seniorům a dětem pomáhat nalézt cestu ke zdravější a šťastnější společnosti,“ řekla Eva Pavlová