Módní návrhářka Naďa Moravcová a plesová sezona:

| Video: Youtube

Přehlídky Nadi Moravcové v teplickém divadle už se staly tradicí a výtěžek z nich vždy pomáhá dětem, které se potýkají se zdravotními problémy. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Společenským večerem provázel moderátor Petr Vágner a o hudební doprovod přehlídky se postarala kapela Botox se zpěváky Janem Kopečným a Petrem Ryšavým. Společenskou kolekci, která měla pět částí, předvedly modelky Radka Rosická, Andrea Kloboučková, Iveta Lutovská, Lucie Křížková, Klára Kováčová, Kateřina Wohlmann Votavová, Veronika Chmelířová a další přední české modelky. Hostem večera byla zpěvačka Kamila Nývltová.

Francouzský šarm

Inspiraci pro krátké společenské šaty, kterými byla zahájena módní přehlídka, našla návrhářka ve francouzské eleganci a šarmu. „Chtěla jsem letos začít netradičně, ve stylu francouzské hudby. Odpovídají tomu i doplňky k šatům, zdobené čelenky, kloboučky, rukavičky a šperky, které dotvářejí celkový dojem modelům,“ uvedla Naďa Moravcová k první části své kolekce.

Dámskou módu navrhuje Naďa Moravcová od svých osmnácti let. Říká, že nejvíc ji při tvorbě inspiruje látka. Když se podle ní spojí kvalitní látka, perfektní střih a originalita, může vzniknout model, ve kterém se jeho majitelka bude cítit příjemně a připadat si jako princezna. Navíc má jistotu, že nikdy nejsou žádné dva modely stejné.

Třpyt a řasení

„Velkou inspirací pro mě byly nové materiály, které mají opravdu vysoký třpyt a na mole je rozhodně nepřehlédnete. Tyto efekty mám osobně moc ráda,“ svěřila se Naďa Moravcová k další části své kolekce, která byla na efekt velmi výrazná. Pokud budete chtít být ve společnosti nepřehlédnutelné a zaujmout, potom je to tip právě pro vás.

Naďa Moravcová a její kolekce na Czech fashion week 2023:

Návrhářka dává ve své kolekci velký důraz i na řasení šatů, které dělá ve třpytivém materiálu opravdu krásné efekty.

Crop top i overaly

Tuto sezonu se ponesou společenské šaty i v duchu velkých sukní a krátkých crop topů. „Zajímavým novým prvkem v módním trhu jsou vyvýšená ramena ať už řasením rukávů nebo výztuhou či vycpávkami,“ přidala další z tipů, čím nově obohatit šatník, návrhářka.


Nahrává se anketa ...

Naďa Moravcová ve své kolekci nezapomněla ani na dámy, které do společnosti chodí nerady v šatech či sukních. Pro ty připravila řadu elegantních kalhot a overalů z velmi zajímavých látek.

Krajky i 3D efekt

Delší část večera byla věnována šatům z materiálu, které jsou 3D. „Tyto materiály se těžko shánějí. Jsou opravdu výjimečné a zaujmou vás jejich barevné kombinace a 3D efekt,“ popsala Naďa Moravcová. Velmi honosně působily na modelkách i šaty z brokátu. Závěr přehlídky pak patřil róbám z luxusních krajek.

Pomoc pro Majdalenku a Péťu

Charitativní módní přehlídka pomůže finančně dvěma malým dětem, kterým bude rozdělen celý výtěžek ze vstupného a také z tomboly. Do té věnovala návrhářka jako jednu z cen šaty v hodnotě 10 tisíc korun.

close Moderátor Petr Vágner se snažil rozpovídat malou Majdalenku, kterou přivezla její maminka. info Zdroj: Deník/Zdeněk Traxler zoom_in Moderátor Petr Vágner se snažil rozpovídat malou Majdalenku, kterou přivezla její maminka.

U malé Majdalenky byla zjištěna vzácná a bohužel nevyléčitelná nemoc spinální muskulárni atrofie II. typu. Jediné, co dívence pomáhá, jsou rehabilitace, které ale zdravotní pojišťovny nehradí. Majdalenka přijela i se svojí maminkou návštěvníky přehlídky pozdravit a poděkovat jim za podporu.

Druhé z dětí, kterým bude věnován celý výtěžek z přehlídky, je Péťa, který má nemoc motýlích křídel. Přehlídky se nemohl zúčastnit, protože byl právě hospitalizovaný v nemocnici. Všechny v sále proto pozdravil a poděkoval jim za pomoc alespoň na dálku prostřednictvím nahrávky.

Módní návrhářka Naďa Moravcová a maminka tří dětí navrhuje dámskou módu od svých osmnácti let. Zakládá si na kvalitě šití a látek i na dobrých vztazích se svými klientkami. Její modely na plesech i společenských akcích rozhodně nepřehlédnete a módními přehlídkami pomáhá hlavně hendikepovaným dětem a jejich rodinám. Její modely nosí například moderátorka Pavlína Wolfová, Radka Rosická a na koncerty bude oblékat i zpěvačky Kamilu Nývltovou nebo Leonu Geöngeösi.

Radku Rosickou oblékala Naďa Moravcová na Československý ples 2023: