Poprask, který překročil hranice České republiky, vyvolala čapí reality show z komína devítiletky v Oseku. Máma se rozhodla, že se o jednoho ze čtyř malých potomků starat nebude. V přírodě běžný jev, ovšem věrní diváci webového přenosu to vnímali jinak. Zejména, když umírání opeřence trvalo několik dní.

První na ráně byla záchranná stanice živočichů v rokycanské Švermově ulici a především její šéf Pavel Moulis. Čelil desítkám telefonátů, e-mailů a stížností doslova z celé Evropy s požadavkem na pomoc bezmocnému ptáčeti. Část podnětů byla koncipována slušně, jenže nechyběly ani vulgární a agresivní reakce, znevažující třicetiletou činnost zařízení. Jen na okraj – nadšenci během roku absolvují kolem sedmi set výjezdů za hendikepovanými živočichy na Rokycansko i Berounsko. V tomto případě však ctili neúprosné zákony přírody, kdy nejslabší kusy nemají šanci přežít…

Mohutné ofenzivě ´nepřátel´ rokycanští ochranáři nepodlehli, a je to dobře. Vždyť mezi poslání záchranných stanic patří i seznamování veřejnosti s divokými zvířaty a jejich přirozeným chováním.

Václav Havránek, šéfredaktor Rokycanského deníku