Věhlas přírodního koupaliště na okraji Rokycan překročil hranice regionu. není divu, že po dvou hubených letech, plných omezení a zákazů, zaplnily areál tisíce návštěvníků. Zejména, když svatý Petr zahýbal statistikou rekordních teplot.

Motorizovaní plavci to však o víkendu lehké neměli. Placené parkoviště před bazénem bylo beznadějně plné, volné místečko nebylo ani na odstavné ploše v areálu FC Rokycany (zejména, když tu pořádali mládežnický turnaj) a nastalo beznadějné hledání. Zhruba sedmdesátka řidičů si hlavu nelámala a obsadila okraj komunikace směrem k nemocnici. Zjevně jim přitom nevadilo, že se vozy záchranné služby (a kolapsů bylo ve vedrech hodně) musí proplétat mezi auty, nalepenými na obou stranách silnice.

Řešení až tak složité není. Přestože ti radikálnější diskutéři na sociálních sítích požadují, aby obyvatelé Rokycan povinně chodili k vodě pěšky, lze se dopravit na čtyřech kolech. A zbavit se přitom pohodlnosti, neboť třeba od Děkanského rybníčku nebo z parkoviště u zdravotnického komplexu to není k branám koupaliště až tak daleko.

Situace na okraji města s parkováním byla po oba dny dramatická.
Rokycany: Plavci parkovali, strážníci rozdávali pokuty