Vidina 20 společně se připravujících hráčů se však proměnila v těžko stravitelný polotovar. Přesněji řečeno v maximálně šest dvojic na ploše a každá z nich s desetimetrovými rozestupy!

Není divu, že trenéři vnímají kompromis ministerstva zdravotnictví a sportovních svazů s rozpaky. Pokud nadšenci na tyto podmínky přistoupí, nemohou se páry prostřídat a přiblížit se k sobě kvůli případným instrukcím a radám. Ministr Arenberger (nejprve mimochodem hodil všechnu vinu na svého předchůdce) vysvětluje, jak musí jít o kruhový trénink, při němž se aktéři nepotkají. Lze sice pochopit jeho obavy, jakým rizikem by živelné rozvolňování mohlo být. Jenže zároveň se potvrdilo, že pro politiky a bohužel i některé epidemiology je sport okrajovou záležitostí. Přestože už rok slyšíme, jak je pohyb důležitým nástrojem v boji nejen s covidem.

Situace je však taková, že jednotlivá odvětví sportu předčasně ruší soutěžní ročník. Odolává snad jen amatérský fotbal, jenže každým dnem se šance na dokončení alespoň poloviny sezony tenčí…

Václav Havránek, šéfredaktor Rokycanského deníku