11. listopaduse rozhodne o obsazení rokycanské radnice pro další čtyři roky.
O vývoji situace jsme průběžně informovali. Zatím podle zpráv dostupných Deníku situace vypadá tak, že 21 nových zastupitelů, které občané nominovali ze šesti kandidátek, vytvořili přesilovku pět na jednoho.

V opozici se ocitla ODS, ač stejně jako ČSSD získala nejvyšší počet mandátů – pět. Povolební jednání vedla k tomu, že právě ČSSD s někdejšími partnery ODS – sdružením Pro naše Rokycany, dále Rokycanskými patrioty a TOP 09 utvořili koalici. Mluví se i o jejich tiché podpoře ze strany KSČM. Někdejší partneři, tedy Pro naše Rokycany a ODS, se rozešli.

„Vyskytl se problém s některými body volebního programu,“ sdělila za sdružení Pro naše Rokycany Marie Hlávková. „Hlavně jsme nesouhlasili s výstavbou dalších supermarketů ve středu města, zprůjezdně ním náměstí a naopak jsme třeba chtěli, aby byl pouze jeden místostarosta,“ vypočítávala základní neshody.

 „Vzhledem k tomu, že při modelu, kdy Rokycany měly dva místostarosty, se tu udělalo hodně práce a řada dalších akcí připravila, nemyslím si, že byl špatný,“ konstatoval Jaroslav Mráz.

„Volby spadly do období, kdy je tu spousta rozdělaných věcí. V každém případě bude třeba v nich intenzivně pokračovat, aby nám neutekla taková akce, jako třeba protipovodňové opatření, vyčíslené na 600 milionů. Kdybychom za tím hodně nešli, už dávno by to ustrnulo. Podobně jako mravenčí snaha v pří– padě obchvatu Rokycany – Hrádek vedla k tomu, že se alespoň začne dělat úsek Štáhlavská – Veselská,“ zdůraznil Mráz. Ve hře je podle něj i dálniční sjezd u Svojkovic, který by výrazně ulehčil dopravní zatíženosti Ro– kycan i přispěl k propojenosti se severem okresu.

odle koaličního předpokladu by v čele Rokycan měl na čtyři roky stanout Vladimír Šmolík. Na otázku, co pokládá za nejdůležitější pro prvním období po volbách, uvedl: „Naplnění příjmů pro příští rok, a tím rozpočtu, aby z něj bylo možné uhradit programy, které jsme si předsevzali. Jsme rozhodně pro vyrovnaný rozpočet, ne schodkový. Kromě toho je pro mě rozhodující podmínkou pro úspěšnost dění zodpovědnost lidí.“