Za necelé tři týdny vyrazíme k volebním urnám, abychom vybrali na nadcházející čtyři roky komunální politiky. Máme ale na Rokycansku jedno místo, kde se to nepodařilo.

Trokavec se připojil k dalším deseti obcím v České republice, kde se nepodařilo kandidátku sestavit. Nynější zastupitelé jsou otráveni a přesvědčeni, že jejich snažení se nesetkalo s adekvátní odezvou. A kritici? Když především ti mladší mohli a měli důrazně promluvit, zaujali až na výjimky bobříka mlčení…

Možná se nelze až tak divit, protože funkce (i když s určitým finančním ohodnocením) jsou občas spojené se slovním napadáním z řad oponentů. Což je ten lepší případ, neboť hrozí také riziko značné trestní odpovědnosti. A divíte se, že případní uchazeči raději couvnou?

Vesničku na jihu tedy povede správce. Úředník, jehož pravomoci jsou značně omezené a ve své činnosti se orientuje především na přípravu dodatečných voleb. Jenže ty se uskuteční až po hlasování o prezidentovi. Do té doby Trokavečtí nemohou zahajovat nové projekty, žádat o dotace nebo uzavírat smlouvy na nové zakázky. .