Sotva se částečně rozvolnilo, objevily se bleskově první hromadné akce. Výjimkou nebylo Rokycansko, kde plesali malí i velcí tanečníci v Cekově a připojily se také hasiči z Kornatic.

Akcí bude přibývat. Avizované je defilé masopustních průvodů, po bezmála dvouleté prodlevě další bály a také do hledišť divadel a sportovišť bude moc už od soboty podstatně více diváků. Mimochodem, ta tisícovka na vrcholné podniky v hokejových halách, ale také pod širým nebem na fotbalových stadionech úplně logicky nevyzněla…

Nedělejme si iluze, že účastníci zmíněných hromadných setkání disciplinovaně dodržují všechna aktuální rozhodnutí. Zejména ta o rouškách, kde se stále více projevuje nechuť k jejich nasazování. Kromě skupiny, která je ignoruje zcela, je tu jiná početná parta s respirátory maximálně pod nosem. Povinné nošení respirátorů ve vnitřních prostorách bude pravděpodobně pokračovat, jenže stále více převládá názor, že jejich účinnost slavná není. Denní pozitivní záchyty se pořád počítají na tisíce, ovšem pacientů, kteří jsou hospitalizováni vyloženě na covid je minimum. Nestálo by za to přehodnotit i tohle diskutabilní nařízení?

Těžce zraněného řidiče transportovali zdravotníci na Lochotín
Nehoda u Příkosic mohla být úmyslná