“Pamětníci se shodli, že původní povrch využívají sportovci už pětadvacet let. Není divu, že dosluhuje a svědčí o tom poškozené trsy trávy, které se uvolňují při sebejemnějším dotyku,“ konstatoval Pavel Jiřinec ze specializované firmy. S kolegy ho v první fázi čeká odstranění brankových konstrukcí, demontáž ostřikovačů pro zavlažování a vybagrování plochy. „Následovat bude výškové urovnání, neboť hřiště je nyní v rovině a trendem se stal mírný sklon k oběma pomezním čarám,“ dodal Jiřinec.

Další operací bude instalace hloubkové drenáže, zavlažení a plošná drenáž. Teprve pak by mělo přijít na řadu vlastní zatravnění. Nejprve s pomocí substrátu a pokud to počasí dovolí v dubnu s výsevem trávy. „Věřím, že už v srpnu si tu zahrajeme,“ je optimistou klubový prezident Václav Kočí. Kvůli opravě strávil desítky bezesných nocí. „Jednak s ohledem na peníze, protože dát dohromady takovou sumu není jednoduché. Dva miliony poskytl krajský úřad a pomocnou ruku nám podalo i město. Jen ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nás nechalo na holičkách,“ vyjádřil se šéf FC.

Dalším problémem je hledání náhradních stadionů. „I náš druhý trávník bude zatížen nad únosnou mez, takže chceme požádat o příspěvek v rámci Zeleného trávníku, což je projekt ČMFS. Pro jaro usilujeme o spolupráci s Primalexem Břasy a TJ Hrádek, protože muži v krajském přeboru i dorostenci v divizi potřebují odpovídající zázemí. Nechci to zakřiknout, ale jednání vypadají zatím nadějně,“ usmál se na chvilku Kočí.