„V pátek 14. listopadu, ve třináct hodin a sedmnáct minut, vyslalo operační středisko jednotku z Radnic k dopravní nehodě traktoru a osobního auta se zraněním, která se stala na silnici II/232 mezi Břasy a Kralovicemi u odbočky na Svinnou," prozradila mluvčí HZS Pavla Jakoubková.

„Dvacetiletý řidič osobního automobilu, který zřejmě z důvodu nepřizpůsobení rychlosti po projetí zatáčky, neměl zvládnout řízení vozidla VW Golf a na rovném úseku vjel vpravo do silničního příkopu. Zde se o kamenný propustek odrazil a zpět se dostal s vozidlem na komunikaci, do vyústění vedlejší komunikace, kde stál traktor Zetor," informovala o pravděpodobné příčině mluvčí P ČR Hana Kroftová.

Kvůli nehodě došlo i k úniku provozních kapalin. Proto byli přivoláni ještě hasiči z Rokycan, kteří do přivezených barelů přečerpali zbylou naftu a uniklou zlikvidovali za pomoci 80 kil sorbentu.

„Hasiči zraněné osobě poskytli předlékařskou pomoc, po příjezdu ZZS nadále spolupracovali při ošetření," dodala Jakoubková. Odtah si majitelé zajistili sami. Celá akce, při které hasiči řídili dopravu, trvala pět hodin a škody na vozidlech jsou vyčíslené na téměř šest set tisíc korun. Nehodu dále šetří dopravní policisté z Rokycan.