Krátce před jednou hodinou odpolední se kolemjdoucím poblíž prodejny Herold- Junior tajil dech. Stali se totiž svědky dramaticky vypadající kolize. „Podle předběžných informací se při přecházení šestnáctiletý mladík nedostatečně rozhlédl a vstoupil do komunikace,” sdělila podrobnosti policejní mluvčí Jana Tomková. V té chvíli ale k přechodu přijížděl Peugeot Boxer. „Řidič nesrazil chodce přímo, ale škrtnul o něj zrcátkem,” konkretizovala dále Tomková. „Šla jsem zrovna do města a viděla, jak auto někoho srazilo. Opravdu jsem se vyděsila, dotyčný spadl na zem. Motorista ihned vyskočil z auta a snažil se zraněnému pomoci,” svěřila se Eva Hrabáková. Chodec naštěstí utrpěl pouze drobné zranění.

Během čtrnácti dnů se ovšem jedná o druhou dopravní nehodu, jež se v Rokycanech stala. Ta předchozí se odehrála minulý týden, a to nedaleko Penny Marketu v Plzeňské ulici, kde kamion srazil seniorku.

Kromě zmiňovaného přechodu poblíž vlakového nádraží patří mezi nejrizikovější místa rovněž přechod před místním soudem v Jiráskově ulici. V květnu letošního roku zde řidič dodávky nedal přednost dvěma školákům. Ti byli naštěstí jen lehce zraněni.