K vážnému pracovnímu úrazu vyjížděli včera po osmé hodině ranní záchranáři. Při manipulaci s rotačním strojem došlo k úrazu a muž přišel o část ruky.
V 8.09 přijali ze strany zdravotnické záchranné služby ochránci zákona oznámení o pracovním úrazu ve voldušském Borgersu. „Při manipulaci s pracovním lisem utrpěl zaměstnanec devastující poranění pravé horní končetiny. Muž byl převezený do nemocnice. Veškeré okolnosti pracovního úrazu jsou nyní v šetření rokycanských policistů," konkretizovala mluvčí PČR Hana Kroftová.

Čtyřiačtyřicetiletý muž ve společnosti pracuje už 13 let. V současné době vykonává pozici předáka pracoviště. Byl řádně proškolený v rámci bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a na obsluhu rotačního stroje. Prováděl manipulaci na tomto stroji, která je za chodu zakázaná. Tím s největší pravděpodobností mohl porušit pracovní bezpečnostní postupy, neboť stroj byl v chodu a způsobil muži devastující poranění ruky.
Na místo byla přivolaná zdravotnická záchranná služba a policie. Zaměstnanec byl při převozu při vědomí a jeho život není ohrožen. „Přesná příčina incidentu je v šetření policie a je šetřena rovněž interně. Zařízení bylo v době úrazu řádně označeno a opatřeno pokyny k obsluze i bezpečnostními pokyny. Jakmile bude jasné, zda se jedná opravdu o porušení pravidel bezpečnosti práce, nebo o technickou závadu, popřípadě jiný důvod, podáme další informace, „ sdělil Lubor Šabacký, jednatel společnosti Borgers CS.

Nejedná se však o první úraz, který se v této společnosti stal. Před dvěma týdny při obdobné události operátor sekacího lisu čistil stroj, kde došlo pravděpodobně k jeho nechtěnému spuštění, který zaměstnance vklínil dovnitř. Na místo byla přivolaná zdravotnická záchranná služba, policie a hasiči. Dělník byl při převozu při vědomí a se zdravotníky komunikoval. Na místo přiletěl vrtulník, který transportoval zraněného do Fakultní nemocnice v Plzni Lochotíně.