Mezi obcemi Vysoká Libyně na Plzeňsku a Žďárem na Rakovnicku došlo před šestou hodinou ranní k vážné dopravní nehodě.

Při čelním středu osobních vozidel jeden člověk zemřel, jeden je ve vážném stavu. „Z místa dopravní nehody letecká záchranná služba transportuje muže ročník 1974 při vědomí, ale s těžkým zraněním na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň,“ informovala za záchranáře Andrea Divišová s tím, že u druhého, přibližně šedesátiletého muže lékař musel bohužel konstatovat smrt pro zranění neslučitelná se životem. Dopravní nehodu si převzali rakovničtí kriminalisté. „Příčiny nehody nejsou zatím známé,“ sdělila Deníku mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.

U Mýta nabouralo vozidlo do betonového sloupku. Z místa dopravní nehody záchranáři odvezli ženu ročník 1993 a nezletilou osobu do Rokycanské nemocnice.  „Žena má lehké zranění, dítě je nezraněno, jede pouze k observaci,“ uvedla záchranářka. Hasiči provedli protipožární opatření a zajištění místa události.

Mezi Stříbrem a Sytnem došlo k další dopravní nehodě, při níž se střetla dvě osobní vozidla. „Z místa dopravní nehody odvážíme posádkou rychlé zdravotnické pomoci ženu ročník 1951 s lehkým zraněním do Stodské nemocnice,“ uvedla Andrea Divišová.

Další dopravní karambol se odehrál u obce Robčice nedaleko Dobřan. I zde si nehoda vyžádala středně těžká zranění. Do traumacentra Fakultní nemocnice v Plzni převezli záchranáři dvě ženy ročník  1994 a 1955. „Obě ženy nejsou přímo ohroženy na životě.“

Krátcepo poledni se u Letkova střetla dodávka s osobním vozem. "Vozidla se nacházejí mimo komunikaci," informoval mluvčí hasičů Petr Poncer s tím, že hasiči zajistili místo události a provedli protipožární opatření.