Při pádu kamionu u čerpací stanice u Málkovic navíc došlo k úniku nafty z nádrže. „Odhadem uniklo asi 300 l. Část se podařilo obsluze stanice zachytit a pomocí lopat dostat do plastových popelnic. Zbytek zachytil bezpečnostní lapol. My jsme nasadili sorpční hady a sorbent. Únik do vodoteče nehrozí,“ informoval mluvčí hasičů Petr Poncar. 

Krátce poté museli hasiči vyjet k další nehodě kamionu na D5 o pár kilometrů dál. Tentokrát u sjezdu na Novou Hospodu na Tachovsku skončilo vozidlo s tahačem mimo komunikaci, přičemž návěs zůstal vykloněn do vozovky. „Zachytáváme unikající provozní kapaliny. Museli jsme prořezat části porostu u dálnice, abychom si zlepšili přístup k vozidlu,“ uvedl mluvčí Poncar s tím, že řidiči kamionu poskytli hasiči předlékařskou pomoc. 

„Mezi Meclovem a Březím na silnici 26/I se střetla dvě nákladní vozidla. Jednu osobu vyprošťujeme," informoval mluvčí krajských hasičů o nehodě, která se stala kolem sedmnácté hodiny, s tím, že jedno vozidlo je zaplachtovaný kamion. Druhé je cisterna převážející řepkový olej. Došlo k úniku asi 1000 l nafty a oleje z obou vozidel dohromady.

Od odpoledních hodin eviduje policie v souvislosti s náledím zvýšený počet dopravních nehod napříč celým krajem. „V 15.25 hod. vyjížděli policisté k nehodě na D5, kde se na 123. km převrátil kamion a blokuje vjezd na benzinovou čerpací stanici. V 15.59 hod. jsme přijali oznámení o havárii kamionu, kdy na 126. km D5 sjel řidič s nákladním vozidlem částečně mimo vozovku. Dechové zkoušky vyloučily přítomnost alkoholu. Zraněné řidiče z obou havarovaných nákladních vozidel si převzali záchranáři do své péče," informovala policejní mluvčí Hana Kroftová. Dodala, že v současné době mají oznámený střet dvou kamionů, a to na silnici I. třídy mezi obcemi Meclov a Březí na Domažlicku. Komunikace je neprůjezdná. Pro osobní vozidla je objízdná trasa přes Domažlice. „Upozorňujeme všechny řidiče, aby byli velmi opatrní, zbytečně neriskovali a rychlost jízdy i své schopnosti upravili povaze a stavu vozovky."