Na žádost zdravotníků bleskově vyjížděli hasiči do rodinného domu nacházejícího se v Tyršově ulici. Na místo dorazili krátce před půl čtvrtou a snažili se co nejrychleji celý objekt odvětrávat a snížit tak koncentraci nebezpečné látky. Pomocí detekčních přístrojů naměřili v koupelně, kde ležela pacientka v bezvědomí, 70 molekul plynu na milion (ppm). V přilehlých prostorách pak 60 ppm. Oba údaje zachytili profesionálové ještě po výrazném odvětrání místností. Předtím tedy muselo být množství oxidu uhelnaté ve vzduchu daleko vyšší. Už v případě, kdy hodnota překročí 50 ppm, způsobuje plyn zdravotní potíže. Informace Deníku sdělila mluvčí hasičů Pavla Jakoubková. „Ženu, sedmaosmdesátý ročník, jsme ve vážném stavu převáželi na urgentní příjem do plzeňské fakultní nemocnice," uvedla za záchranku Lenka Ptáčková. Když jsme ovšem včera kontaktovali mluvčí tohoto zdravotnického zařízení Renatu Kroupovou Jenšíkovou, konstatovala, že pacientku v pondělí už propustili.

Případ nadále šetří policisté, jež zjišťují i důvod nešťastné události. Podle získaných informací se jednalo asi o poruchu karmy.

Podobné neštěstí

Podobná událost se odehrála v prosinci 2011 v Hrádku. Tehdy se plynem přiotrávila tříčlenná rodiny. Dospělé osoby byly při příjezdu lékařů při vědomí, zatímco čtrnáctiletý chlapec upadl do bezvědomí. Rodiče transpor-tovali do rokycanské nemocnice na interní oddělení a syna do Plzně na emergency.