Na pomoc mu vyjela místní jednotka dobrovolných hasičů, kteří mu poskytli předlékařskou pomoc a poté ho předali záchranné zdravotnické službě.

„Ošetřili jsme ho na místě a předali v Rokycanech na chirurgii. Mladý muž neutrpěl žádná vážná zranění a nebyl ohrožen na životě. Po celou dobu byl při vědomí,“ popsal mluvčí krajské záchranky Martin Brejcha.

Podle policie jel mladík na motocyklu Honda od kruhového objezdu ve Zbiroze na Jablečno. Před motocyklistou zastavil řidič na motocyklu Yamaha, který měl v úmyslu odbočit vpravo. Když ho postřehl řidič Hondy, začal brzdit, nezvládl však řízení a s motocyklem padl na pravý bok. Stroj se sesunul vlevo přes vozovku, kde narazil do zaparkovaného VW New Beetle a následně poškodil i Škodu fabii, která bylo zaparkovaná stejně jako vozidlo VW na ploše před domem.

„Při šetření události se řidič Hondy podrobil dechové zkoušce, která byla negativní. Škoda v souvislosti s touto nehodou byla vyčíslena na částku přesahující sto tisíc korun. Nehoda je nadále v šetření dopravních policistů,“ doplnila policejní mluvčí Hana Kroftová.