„Třiasedmdesátiletý řidič vozidla Honda, který jel ve směru na Stod, z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde došlo k čelnímu střetu s vozidlem BMW, které řídil pětadvacetiletý řidič. Spolu s řidičem ve vozidle BMW cestovala ještě jednadvacetiletá žena,“ popsala střet policejní mluvčí Eva Červenková.

Na místo nehody vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Dvěma ze tří účastníků ale pomoci nemohli. „Bilance dopravní nehody je tragická. Třiasedmdesátiletý muž, řidič z jednoho automobilů, utrpěl velmi vážná zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl. Z druhého automobilu byla u pětadvacetiletého muže okamžitě po vyproštění zahájená neodkladná resuscitace. Přes veškerou snahu zasahujících a vyčerpání všech možností lékař konstatoval úmrtí u mladého muže na místě,“ informovala krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová. Doplnila, že záchranáři měli v péči i mladou ženu, která byla ve vážném stavu v bezvědomí transportována na Emergency Fakultní nemocnice na plzeňském Lochotíně.

„Na místo byl přivolán koroner a u zemřelých byla nařízena soudní pitva. Veškerými okolnostmi a přesnou příčinou dopravní nehody se zabývají domažličtí policisté,“ uzavřela Červenková.

Silnice v místě byla kvůli nehodě na několik hodin neprůjezdná, řidiči museli úsek objíždět.