Složky integrovaného záchranného systému zasahovaly v úterý po sedmnácté hodině u Hůrek. Vůz zde skončil na střeše mimo komunikaci.

V 17.30 hodin jel osmapadesátiletý řidič ve vozidle Škoda Octavia po komunikaci ze Svojkovic do Hůrek. Jeho úmyslem bylo dostat se přes Pavlovsko a Hrádek do Mirošova. „Při projíždění zatáčky ve Svojkovicích však nezvládl řízení a vyjel mimo komunikaci do příkopu. Poté se s vozidlem vrátil na vozovku, ale zde se dostal do protisměru, kde sjel vlevo do příkopu. Nakonec narazil přední částí vozidla do pařezu," konkretizovala mluvčí PČR Hana Kroftová.

Jeho cesta ale neskončila. Po nárazu se auto převrátilo a přetočil se na střechu. Svou cestu završil ve vodním příkopu. Policisté z dopravního inspektorátu v Rokycanech, kteří byli na místě a dopravní nehodu šetří, provedli orientační dechovou zkoušku. Ta byla s výsledkem 3,66 promile. Na místo ihned letěl také záchranářský vrtulník. Ten se ale vrátil bez pacienta. „Muže, padesátý šestý ročník, jsme sanitou transportovali s těžkým poraněním do Fakultní nemocnice na Lochotíně," sdělil mluvčí záchranky Václav Ondra.

„Škoda na vozidle řidiče byla vyčíslena na osmdesát tisíc korun," uzavřela Kroftová. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Na místo mířili také profesionálové z Rokycan a dobrovolníci z Hůrek, kteří zaklíněného motoristu vyprostili.