VOLDUCHY - Dopravní policisté vyjížděli v sobotu večer k nehodě mezi Rokycany a Volduchy. Čtyřiatřicetiletý cizinec v pravotočivé zatáčce částečně přejel do protisměru a levou přední částí narazil do protijedoucího vozidla. Dechová zkouška byla u viníka pozitivní s výsledkem přes dvě a půl promile alkoholu. Muž z protijedoucího automobilu byl se spolujezdkyní převezen k lékařskému ošetření. Celková hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun.

ROKYCANY - Třikrát během úterního dopoledne vyjížděli profesionální hasiči z Rokycan. Daleko to neměli, protože nejprve v části Nové Město zlikvidovali dotěrný hmyz, na Plzeňském předměstí odstranili padlý strom a byli i u čističky.

Pondělní kácení potvrdilo kritický stav stromu.
V Rokycanech šla k zemi nemocná lípa

ROKYCANY - O dotaci na nákup domácích kompostérů pro obyvatele města chtějí požádat představitelé Rokycan. Vede je k tomu značný zájem lidí o šetrný způsob likvidace odpadů. Na webových stránkách města se proto objevila výzva, aby se zájemci hlásili prostřednictvím jednoduchého formuláře. Po dodávce plastových nádob budou s občany sepsané smlouvy, podle nichž budou kompostéry zapůjčené na pět let zdarma. Po této době přejdou zdarma do vlastnictví domácností.

BOREK - Pečlivě připravovaná Benátská noc v Borku dostala v sobotu 20. srpna tvrdou ránu v podobě intenzivního deště a lokálních záplav. Složité to bylo i kolem Boreckého rybníka, takže Rokycanští patrioti akci zrušili. Chtěli ji uspořádat o týden později, jenže organizačně nelze zajistit účinkující ani občerstvení…