„Došlo k čelnímu střetu, cyklista zraněním na místě podlehl. U řidiče jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem," řekl policejní mluvčí Jan Koželuh. Podle mluvčí záchranné služby Lenky Ptáčkové měl cyklista mnohočetná poranění.

Na místě se po nehodě tvořily kolony vozidel. „Jeli jsme zrovna z práce, když jsme viděli muže, jak oživuje na poli zraněného," uvedla jedna z přihlížejících. „Ihned jsme spěchali na pomoc, ale řekl, že už volal sanitku," uzavřela. Stejně postupovala i další motoristka. „Pomoc nikdo nepotřeboval, ale pohled nebyl příjemný," sdělila krátce Deníku.

Redakci se také ozval mladík, který u Příkosic cyklistu potkával. „Vůbec jsem ho neviděl. Hned jsem nadával, že není vidět. Když jsem dojel domů zhruba za půl hodiny jsme slyšeli vrtulník. Tak nějak jsem vydedukoval, že to bude on a mé informace se včera ráno potvrdily," uvedl.

Podle prvních odhadů je příčinou nehody nesprávné předjíždění. A to i v případě, že cyklista nebyl osvětlen. "Řidič musí odhadnout, kdy je předjíždění bezpečné. Samozřejmě, že neosvětleného člověka bez reflexních prvků nemůžete ve tmě vidět. Je to svým způsobem souhra nešťastných náhod," dodal Koželuh.

"Vzhledem k tomu, že bydlím v blízké vesnici, zmíněného cyklistu jsem cestou do práce a z práce potkávala velmi často. Vždy jezdil na neosvětleném kole, v tmavém oblečení. V den nehody jsem dotyčného pána viděla ve třičtvrtě na čtyři sedět v obchodním domě v Mirošově a popíjet "lahváč", kolo opřené pře obchodem, což nebyla nijak výjimečná situace," napsala Deníku čtenářka, která bydlí nedaleko místa, kde cyklista přišel o život. 

Motorové vozidlo řídil údajně motorista z Plzně – Bolevce. Majitelem auta je společnost sídlící v Německu „Policisté v současné době pátrají po řidiči, kterého auto předjíždělo," uzavřel Koželuh.