Nehoda se stala na čtyřicátém devátém kilometru dálnice D5. „Třicetiosmiletý řidič nákladního automobilu, který převážel stroj na výkopové práce, narazil z neznámých příčin do pravých svodidel. Následně dostal smyk a převrátil se na bok. Zkouška na alkohol u řidiče byla negativní,” informovala mluvčí Policie České republiky Hana Jehlíková. Dálnice byla zcela uzavřena na téměř jednu hodinu.

Kvůli kolizi se na komunikaci začaly tvořit kolony. Policie ihned doporučila řidičům sjíždět z dálnice na čtyřicátém prvním kilometru u Cerhovic a vracet se na exitu padesát u Mýta.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rokycan. „Z nákladního auta vyteklo malé množství nafty a z bagru větší množství oleje,” informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Alena Marešová. „K události byla povolána Správa a údržba dálnic, aby pomohla s odstraněním unikajícího oleje. Na místě zůstala jedna jednotka hasičů, která jímá olej vytékající z bagru,” dále konstatovala Marešová.

Osoba, která byla při nehodě zraněna, byla ihned předána do péče záchranné služby. „Muž s poraněním hrudníku byl převezen do rokycanské nemocnice,” informovala mluvčí Zdravotnického záchranného sboru Lenka Ptáčková.

Provoz na komunikaci byl na několik hodin obtížně průjezdný.