"Je potřeba zdůraznit, že zajištění rychlostní zkoušky bylo naprosto v souladu s požadovanými bezpečnostními standardy. Naneštěstí i tak mohou nastat situace, kterým není možné zcela zabránit ani pomocí sebelepších opatření. Sportovní klání bylo v době zjištění této tragické zprávy v plném proudu. Přesto ředitelství soutěže navrhlo v závodě nepokračovat a po dohodě s jezdci soutěž ukončilo. Soutěž byla ukončena a zrušena, posádkám nebudou uděleny body do národního šampionátu," informovali pořadatelé.

Psali jsme dříve:

Vážná nehoda se stala v sobotu 20. dubna na Rallye Šumava na Klatovsku. Zemřela při ní spolujezdkyně z posádky číslo 55. Organizátoři proto závod předčasně ukončili. Už v pátek 19. dubna během Historic Vltava Rallye, která se také jede na Klatovsku, se vážně zranil rakouský řidič s Porsche Michael Putz.

V sobotu havarovala posádka číslo 55 Krejčík a Krejčíková. "V půl jedné bohužel na Rallye Šumava došlo v rámci rychlostní zkoušky k další dopravní nehodě. U obce Strážov český řidič narozený v roce 1979 s vozidlem Subaru Impreza z dosud přesně nezjištěných příčin vylétl s vozidlem mimo trať do pole, kde s ním havaroval. Ve voze s ním jako spolujezdkyně jela žena ročník narození 1983. Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou, ale byl u něj nařízen i odběr krve v nemocnici. Dále se nehodou budou zabývat kriminalisté z územního odboru Klatovy," uvedl mluvčí policie Ondřej Hodan.

Žena utrpěla velmi vážná zranění a v bezvědomí se zajištěnými dýchacími cestami po resuscitaci ji záchranáři letecky transportovali na Emergency FN Plzeň na Lochotíně. "Bohužel i přes veškerou snahu lékařů svým zraněním v nemocnici podlehla," informoval mluvčí policie.

Start 58. ročníku Rallye Šumava na náměstí v Klatovech. | Video: Deník/Daniela Loudová

Organizátor Rallye Šumava PAMK na svých sociálních sítích informoval, že k nehodě posádky startovní číslo 55 došlo při prvním průjezdu RZ1 Janovická. "Ke zraněnému členu posádky byla přivolána záchranná služba a následovala přeprava vrtulníkem do nemocnice. Chtěli bychom apelovat na všechny diváky u tratí, aby důsledně dodržovali všechny pokyny pořadatelů. Podmínky na rychlostních zkouškách jsou obtížné," sdělili organizátoři.

V souvislosti s nastalou situací proběhne večerní setkání s posádkami, na kterém bude rozhodnuto o dalším průběhu soutěže. "Všechny organizátory nastalá situace velice zasáhla a vyjadřují hlubokou soustrast všem pozůstalým," uvedl PAMK. V sobotu organizátoři soutěž předčasně ukončili.