„Řidič červeného vozidla značky Škoda Felicia srazil při couvání ženu na štěrkový povrch parkoviště. Z auta vystoupil a chtěl chodkyni odvézt k ošetření, což nejprve odmítla. Po zhoršení svého stavu s tím ale souhlasila, nastoupila do vozu svého známého a šofér felicie jel před nimi k chirurgické ambulanci, aby jim ukázal cestu. Na místě ještě pomohl vystoupit ženě z vozu,“ popsala policejní mluvčí Jana Tomková. Pak však motorista odjel, aniž by věc ohlásil nebo sdělil své osobní údaje. „Nehodu oznámil až ošetřující lékař,“ doplnila mluvčí.

Policisté žádají neznámého řidiče nebo svědky, kteří by pomohli objasnit nehodový děj či poskytnout další důležité informace, aby se přihlásili na linku 158 nebo na čísla 974 335 256/251.

Nová právní úprava šetření dopravních nehod, která je účinná od 1. ledna letošního roku stanoví podmínky, kdy řidič nemá povinnost dopravní nehodu hlásit Policii ČR. Toto platí pouze pro případy, že:

* zjevná škoda na některém ze zúčastněných vozidel nebo přepravovaných věcech nepřesahuje 100 000,- Kč
* nedošlo ke zranění nebo usmrcení osoby
* nevznikla hmotná škoda na jiném majetku další osoby ( např. škoda na komunikaci, na budově, na dopravním značení …apod.)

Policii ČR volejte, pokukd:

* není splněna některá z výše uvedených podmínek
* nemůžete zabezpečit obnovení provozu na komunikaci (zdroj PČR)