Automobilová soutěž Historic Vltava Rallye odstartovala v pátek odpoledne na klatovském náměstí. Bohužel za několik hodin byla přerušena kvůli vážné nehodě, která se stala na druhé rychlostní zkoušce u Předslavi na Klatovsku.

"V pátek krátce před půl devátou večer došlo v rámci rychlostního závodu k dopravní nehodě, při které dvaapadesátiletý řidič cizí státní příslušnosti dostal s vozidlem Porsche 911 na mokré trati přetáčivý smyk a narazil u Třebišovsķého rybníka jeho pravou zadní částí do stromu. Dechová zkouška na místě u řidiče nebyla možná, a tak byl nařízen odběr krve v nemocnici," uvedl policejní mluvčí Ondřej Hodan.

close Posádka Porsche 911 Michael Putz a Elisabeth při startu v Klatovech. info Zdroj: Deník/Daniela Loudová zoom_in Posádka Porsche 911 Michael Putz a Elisabeth při startu v Klatovech.

Nehodou se dále budou zabývat kriminalisté z územního odboru Klatovy.

Rakouský pár Michaela Putz a Elisabeth Putz záchranáři přepravili do nemocnic. "Muž utrpěl vážná zranění a v bezvědomí se zajištěnými dýchacími cestami byl transportován leteckou cestou na Emergency FN Plzeň Lochotín. Žena, spolujezdkyně, utrpěla středně těžké zranění a byla při vědomí transportována do FN Plzeň na Lochotín," sdělila krajská mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Sobotní pokračování a program soutěže nebude nijak narušen pro posádky mistrovství Evropy a mistrovství České republiky historických vozů.