U železničního přejezdu u chlumčanské keramičky havarovalo v sobotu odpoledne auto. Na místo vzlétl také záchranářský vrtulník. "Jeden muž utrpěl při nehodě zranění neslučitelná se životem. Dalšího zhruba 30letého muže jsme transportovali letecky na řízené ventilaci na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň. Muže, rončík 1995, jsme se středně těžkým zraněním také převezli do fakultní nemocnice," uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

"Řidič s vozidlem Peugeot 307 narazil do sloupu osvětlení železniční trati. Zraněného řidiče a spolujezdce si převzala záchranná služba, jeden ze spolujezdců na místě podlehl zraněním. Jednalo se s největší pravděpodobností o tři cizince, zatím známe totožnost pouze jednoho z mužů," uvedla mluvčí policie Hana Kroftová s tím, že byla nařízena soudní pitva.

Bouralo se také u Seče

Záchranáři zasahovali už v sobotu dopoledne u nehody nedaleko Seče na jižním Plzeňsku. Na silnici I/20 mezi Plzní a Nepomukem se střetlo osobní auto s kamionem. "Žena, ročník 1964, utrpěla středně těžká zranění, se kterými byla převezena na akutní zónu fakultní nemocnice," řekla Svobodová.