„Řidič vozidla Renault Megane z dosud nezjištěných příčin vyjel do protisměru, poté prudce strhl řízení vpravo a sjel do vodního příkopu. Tam se po několika metrech střetl se stromem. Příkopem pak vůz ještě pokračoval, až narazil do můstku, který vede na pole. O ten se převrátil a dopadl na střechu na silnici,“ popsala okresní policejní mluvčí Jana Tomková.

Na místě zasahovaly i další složky integrovaného záchranného systému. „Jedna zraněná osoba se nacházela ještě ve vozidle, druhý cestující ležel mimo havarovaný automobil. Hasiči zaklíněného muže pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení dostali ven z vozidla,“ sdělila v pondělí mluvčí HZS PK Alena Marešová.

K události dorazil také vrtulník. Záchranáři však už nedokázali ani jednomu z účastníků nehody pomoci. „Oba zemřeli na následky mnohočetných zranění. Lékaři mohli pouze konstatovat smrt,“ informovala mluvčí ZZS PK Lenka Ptáčková.

Kdo z obětí kolize v inkriminovanou dobu seděl za volantem, není podle policistů v současnosti zcela potvrzeno. „Prověřováním nehodového děje a dalších okolností se nyní zabývají kriminalisté,“ doplnila Tomková.

V západních Čechách absolvovali hasiči za uplynulý víkend čtrnáct výjezdů k dopravním nehodám, které si vyžádaly čtyři lidské životy. Tragédie se staly také na Tachovsku.

G. Karníková, M. Šmejkalová