„Motorka letěla dvacet až třicet metrů, řidič ještě dalších padesát metrů,“ popsal náraz lékař Ivan Borek. S kolegy se snažil zraněného oživit, jenže marně.

Svědci shodně potvrdili nepřiměřenou rychlost jednostopého stroje i skutečnost, že z mladíkova dechu byl cítit alkohol. Zjistili jsme, že zesnulý bydlel v Žebráku a v Kařezu se zúčastnil posezení s přáteli. Před půlnocí však došlo k roztržce a motorkář se rozhodl k odjezdu.

Na místě zasahovali i profesionální hasiči z Rokycan, kteří uklízeli vozovku. Byl to pro ně druhý zásah během sobotní směny. Po šestnácté hodině zamířili ke zbirožskému nádraží, kde se nákladní vůz střetl s osobním autem. Tato událost se naštěstí obešla bez zranění.

Na silnicích západních Čech se za prvních šest měsíců letošního roku stalo už 78 dopravních nehod s účastí řidičů malých i velkých motorek. Ve srovnáme s loňským rokem policie eviduje o 28 nehod méně. Při těchto nehodách v letošním roce dva motorkáři zemřeli, 10 jich utrpělo těžká zranění a 36 vyvázlo se zraněními lehčího rázu.