Ochromena zůstala v pátek po půlnoci páteřní trať mezi Prahou a Plzní. Způsobila to železniční nehoda nákladní soupravy s osobním automobilem v prostoru přejezdu v Kařízku. Došlo k ní zhruba v 00.30, kdy vlak narazil do vozidla na kolejích a těžkotonážní stroj se podařilo zastavit až po 550 metrech. „Auto bylo doslova srolováno pod lokomotivou,“ uvedl mluvčí HZS Plzeňského kraje Petr Poncar. Nárazem došlo k poškození naftové nádrže lokomotivy a hasiči ji provizorně utěsnili.

V prostoru úřadovali profesionální hasiči z Rokycan, jejich kolegové z výjezdové jednotky ve Zbirohu a také sbor SŽDC Plzeň. Přístup k vraku vozu i k samotné lokomotivě měli komplikovaný. Museli absolvovat několik set metrů pěšky a s absencí těžké techniky.

Odstavené vozidlo bylo v okamžiku střetu opuštěné. Motorista pak zmizel a nepodařilo se ho nalézt ani v okolí trati. Po třech hodinách se ho policistům podařilo vypátrat, a to v místě bydliště. Údajně nechal auto na kolejích kvůli poruše.

Rokycanští kriminalisté případ posuzují pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení. Škoda byla předběžně odhadnuta na 270 tisíc korun.

Trať byla znovu zprovozněna v 5:48 hodin. Do té doby zajišťovaly přepravu náhradní autobusy.

Akademie ČOS - Rokycany
Sokolové z Rokycanska sklízeli ovace