V první tramvaji č.1 jel i desetiletý Dominik se svými spolužáky. „Jedné paní přiskříply dveře nohu v zastávce a tramvaj se rozjela. Pak někdo zmáčkl tlačítko STOP a tramvaj zastavila. Ozvala se velká rána a tramvaj číslo 4 do nás zezadu narazila. Všichni jsme popadali. Já jsem se jen hodně lekl, ale nic se mi nestalo, ale dva spolužáky odvezla záchranka do nemocnice. Natloukli si hlavu a bradu.“

„Technici prověří záznam z tachografu tramvají a stáhnou záznam z čelní kamery tramvaje, která nabourala vůz před sebou. To nám pomůže při šetření nehody, na kterém spolupracujeme s drážní inspekcí a Policií ČR,“ sdělil Deníku mluvčí PMDP René Vávro.

V Plzni na Karlovarské se srazily tramvaje. Bezmála třicet zraněných | Video: Deník/Pavel Bouda

Podle mluvčí záchranné služby Márii Svobodové nebyl nikdo vážně zraněn. „Finální bilance všech ošetřených osob je 28. Jednalo se  převážně o lehčí zranění. Pouze řidička tramvaje utrpěla středně těžké zranění,“ informovala Svobodová, s tím, že šlo hlavně o poranění horní části těla.  

„Děkuji všem, kdo se podílejí na záchraně a ošetření zraněných. Zároveň žádám všechny řidiče, aby se inkriminovanému úseku vyhnuli,“ uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

„Dle prvotních informací první jedoucí tramvaj z dosud nezjištěných příčin náhle zastavila a zezadu do ní narazila druhá tramvaj,“ sdělila mluvčí policie Michaela Raindlová s tím, že alkohol byl vyloučen jak u řidičky, tak řidiče tramvaje a příčiny nehody jsou dále v šetření policie.

Tramvajová doprava oběma směry byla obnovena ve 14.52 hodin.