Nehoda se stála kolem půl 4 ráno. Na místo ihned vyrazily všechny složky integrovanného záchranného systému. Na místo letěl i záchranářský vrtulník. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra (NDIC) a na webu policie.

Podle prvotních šetření ze zatím nezjištěných příčin narazil řidič s osobním automobilem do středových svodidel. Po nárazu řidič z auta vystoupil a po chvíli se do vozidla zase vrátil. V tu chvíli do vozidla nabourala dodávka. Vlivem silného nárazu byl muž sedící v osobním vozidle vymrštěn z auta ven. V tu chvíli místem projížděl kamion, který muže přejel. Ten na místě zemřel. 

Záchranná služba převzala do péče dva pacienty. "Jeden muž bohužel i přes snahu posádek a zhruba dvacet minut trvající resuscitaci na místě zemřel. Druhý pacient měl akutní stresovou situaci, jinak neměl žádná viditelná poranění, podepsal negativní reverz a zůstal na místě pro další šetření s policií," sdělila mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková.

Policejní mluvčí Michaela Richterová dodala, že řidič kamionu si nejspíš ani nevšiml, že muže přejel a pokračoval v jízdě dál. Kriminalisté nyní budou zjišťovat příčinu a okolnosti dopravní nehody a po řidiči kamionu pátrat. U zemřelého policie nařídila pitvu.

Na dálnici vytvořila kolona dlouhá přes deset kilometrů. Policie odklonila dopravu přes Beroun mezi exity 18. a 14., ve městě se podle spolupracovníků Českého rozhlasu Radiožurnálu (ČRo) doprava ucpala. Kolem půl 7 ráno policie v místě nehody na D5 zprůjezdnila levý jízdní pruh a po půl 9 bylo místo zprůjezdněno již dvěma jízdními pruhy. Kolona nákladních aut se postupně rozjížděla několik hodin.

Podle informací Pražské integrované dopravy (PID) se s nástupem ranní špičky se začínaly zpožďovat i ostatní linky jedoucí Berounem. Zpoždění dosahovalo 20-30 minut.