Zásah u vážné dopravní nehody zastavil v sobotu v podvečer provoz na dálnici D5. Nehoda se stala na 52. kilometru ve směru na Německo. Kvůli přistání záchranářského vrtulníku však musel být zastaven i provoz na Prahu.

"Záchranáři na místě zajistili muže, který utrpěl velmi vážná zranění a byl v kritickém stavu letecky transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň. Druhý muž byl se středně těžkými zraněními transportován pozemní cestou také na urgentní příjem," uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová. Těžce zraněného museli z vraku vyprostit hasiči. "Ještě před příjezdem nám byl hlášen požár vozidla. Auto jsme uhasili a poté vyprostili zraněnou osobu," uvedl mluvčí hasičů Michal Holeček.

K dopravní nehodě došlo v 18:20 hodin. "Řidič ročník 1988 Fordu Mondeo za jízdy usnul. Narazil do levých svodidel, lekl se, strhnul řízení vozidla a vyjel vpravo mimo dálnici," popsala příčinu nehody mluvčí policie Dagmar Brožová. "Řidič nebyl kvůli zraněním schopen dechové zkoušky na přítomnsot alkoholu, byl proto nařízen odběr krve," dodala mluvčí s tím, že na místě zasahují policisté z dálničního oddělení Svojkovice.