Zaměstnanec energetického gigantu ČEZ zemřel v úterý před polednem v Dobřívě. Při činnosti na vzdušném vedení ho zasáhl elektrický proud. Spolupracovník ani záchranáři ho zachránit nedokázali.

Tragédie se stala krátce po desáté hodině v centru obce. Přesněji v místech, kde jsou vedle sebe hned tři restaurační zařízení a kde jsou nyní realizovány zemní úpravy. Osmačtyřicetiletého dělníka se podařilo z výšky vyprostit ještě před příjezdem rokycanských profesionálních hasičů, ale veškeré snahy o jeho resuscitaci byly marné. Potvrdila to i mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková.

„Muž prováděl s kolegou rutinní práce na vedení nízkého napětí. Odstraňoval z drátů starou izolaci, což se zpravidla dělá pod napětím,” uvedl regionální mluvčí ČEZ pro západní Čechy Martin Sobotka. Nešťastnou událostí se zabývají odborníci z inspektorátu práce. „Okolnosti případu budou řešit i kriminalisté,” řekla nám policejní mluvčí Jana Tomková.

V slzách tonou především Volduchy, kde zesnulý montér bydlel. „Evžen byl velitelem hasičů a věnoval se dětskému kroužku. Bude nám strašně chybět,” vyjádřila se za sbor Jarmila Baslová.

Na Rokycansku jde v poslední době o třetí záležitost se smrtelným koncem. Na následky zranění po nehodě u dálničního přivaděče zemřel pětačtyřicetiletý motocyklista. Minulý týden se v osobním autě za Svojkovicemi zabil cestou z tréninku šestadvacetiletý sportovec.