Operační středisko vyslalo jednotky HZS Rokycany a SDH Mirošov k dopravní nehodě motorkáře, která se stala mezi Štítovem a Mešnem. Hasiči na určeném místě nikoho nenalezli. „Zjistili, že motorkář odjel po vlastní ose do Štítova. Na základě informací od zdravotníků jej nalezli. Zásah jednotek hasičů nebyl potřeba,“ konkretizovala mluvčí HZS Pavla Jakoubková. Na místo se také dostavili ochránci zákona.

„V neděli krátce před sedmnáctou hodinou jsme přijali oznámení, že mezi obcemi Mirošov, Příkosice a Dražky došlo k dopravní nehodě motocyklisty.

Na místo ihned po oznámení vyjeli dopravní policisté,“ konkretizovala mluvčí PČR Hana Kroftová. Po jejich příjezdu zde ale našli pouze motorku. „Intenzivním šetřením se podařilo v jedné chatě na Hrádecku dohledat čtyřiapadesátiletého oznamovatele, který zde byl s šestapadesátiletým mužem z Plzně. Právě starší z mužů havaroval. „Motocyklista“ odmítl jakékoliv lékařské vyšetření.

Oba muži s policisty nespolupracovali, byli evidentně pod vlivem alkoholu a dechovým zkouškám se odmítli podrobit. „Mladší z mužů byl vzhledem ke svému stavu převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Okolnosti události jsou nadále předmětem šetření dopravních policistů,“ uzavřela Kroftová.