Řidič jel směrem na Dobřany a v Chotěšově dostal smyk, přejel do protisměru a narazil do vrat a domu. „Při nárazu z motorové části vyletěla autobaterie, která poškodila vedlejší vrata a došlo ještě k poškození venkovní plynové přípojky. Po nárazu skončilo vozidlo v prostoru křižovatky na obec Mantov,“ uvedla policejní mluvčí Eva Červenková s tím, že při dopravní nehodě utrpěl řidič a spolujezdkyně (2005) zranění, s kterými byli převezeni k lékařskému ošetření.

U řidiče byl alkohol vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Událost šetří policisté z dopravního inspektorátu Plzeň-venkov.

„V Dobřanské ulici v Chotěšově nabouralo osobní vozidlo do plotu rodinného domu, přitom poškodilo plynovou přípojku. Nicméně k úniku plynu nedošlo. Zajistili jsme místo nehody a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny,“ doplnil mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

ilustrační foto.
Muž, co se změnil v ženu, má štěstí. Do vězení nemusí

K další nehodě došlo v pátek dopoledne u Medového Újezdu na Rokycansku. Střetla se zde dvě vozidla.  „Z dosavadního šetření dopravních policistu je zřejmé, ze řidič, ročník 2000 v osobním voze Honda, který jel ve směru od Mýta na Medový Újezd při odbočování vlevo neměl dat přednost vozidlu Opel Astra přijíždějícímu od Holoubkova,“ informovala policejní mluvčí Hana Kroftová. Dodala, že při nehodě utrpěl řidič a spolujezdkyně z osobního vozu Opel zranění. Dechová zkouška u řidiče Hondy byla ne alkohol negativní. Policisté škodu odhadli na 160 000 korun.

Na místě zasahovala Letecká záchranná služba u dvou zraněných osob, muže a ženy oba přibližně věku 75 let. „Oba byli transportováni se středně těžkými zraněními, při vědomí do fakultní nemocnice na akutní příjem,“ dodala za záchranáře Mária Svobodová.