Za nehodou na třiapadesátém kilometru (mezi Mýtem a Svojkovicemi) se pravděpodobně skrývá nepozornost muže za volantem. „Podívejte se pozorněji a zkuste najít brzdnou dráhu. Žádná tu není,“ konstatoval jeden ze zasahujících profesionálních hasičů.

Mladý manželský pár z Prahy cestoval se dvěma dětmi a labradorem na Plzeň. Z havárie staršího osobního auta vyvázl téměř bez zranění muž za volantem, zatímco jeho nejbližší takové štěstí neměli. „Zranění zbývajících tří účastníků, vlastně i psa, lze označit za středně lehká. Žena utrpěla lehký otřes mozku, poranění zad a má tržné rány na hlavě. Převáželi jsme ji sanitkou, zatímco obě děti okamžitě transportoval vrtulník do plzeňské nemocnice,“ uvedl rokycanský lékař Ivan Borek.

Menší z potomků vyvázl s tržnými ranami na hlavě, zatímco jeho sourozenec byl zraněn v obličeji. Šrámům neušel ani čtyřnohý přítel, a tak měl o práci postaráno přivolaný veterinář.

„Směna HZS z rokycanské Komenského ulice zajistila prostor kolize a poté se věnovala úklidu vozovky. Pomohla s převrácením automobilu na kola včetně jeho odtahu,“ sdělila mluvčí krajského sboru Alena Marešová.

Provoz byl na několik desítek minut odkláněn u Mýta. Opatření si vyžádalo zejména přistání vrtulníku a naložení zraněných osob. Před patnáctou hodinou se situace zklidinila.