Blbci mě deprimují, říká David Prachař pro magazín VíkendMagazín VíkendZdroj: DeníkNávrat na scénu
Shakespearovských rolí má na svém kontě hned několik. V minulém roce k nim herec David Prachař přidal úlohu Prospera z magické komedie Bouře, která se teď zase vrátila k divákům Letních shakespearovských slavností. „Rok je docela dlouhá doba, ale ne zase tak moc, aby se během ní člověku vykouřil text hry z hlavy. Bude to samozřejmě chtít slabý rozjezd, myslím si ale, že jedna zkouška bude stačit,“ uvedl před znovu uvedením Bouře David Prachař.

Vodu nezapálíš
Když se přes Čechy valí velká voda, je to vždy zásadní událost. U nás nemáme častá zemětřesení, při nichž by nám popadal nábytek a rozpůlila se nám pole. Nesužují nás ničivá tornáda, tsunami, výbuchy aktivních sopek. Potopy patří k nejviditelnějším z tuzemských katastrof. Při příležitosti 20. výročí největší české povodně našich životů jsme se kromě ní věnovali také jedné povodni, která výrazně ovlivnila jednu mimořádnou událost před více než sty lety.

Velký cestovatelský speciál
Pokračuje náš velký letní cestovatelský seriál. V průběhu celých prázdnin můžete na stránkách magazínu Víkend hledat tipy na své letní putování. Týden co týden vám nabídneme tipy na výlety s dětmi, cestování do netradičních míst celého světa, po českých krajích a také putování za vínem. Vše přehledně a s razítkem našich nejlepších reportérů z celé České republiky.

Nejen rosa na kolejích
Ve velkém speciálu se dozvíte nejnovější informace o změnách v regionální kolejové dopravě. A také vás pozveme do minulosti a do samotného začátku kolejí v českých zemích.